גריל גז

גריל גז

אחד מהדברים שישראלים הכי אוהבים לעשות ביחד, זה "על האש". המודעות הגבוהה לאיכות הסביבה וכן הרצון לעשות את הברביקיו הכי טעים שיש, גרמו לאנשים רבים לרכוש גריל גז במקום המנגל הקטן של פעם, ולשדרג את החוויה בכמה רמות לעומת העבר. גריל המופעל על ידי גז הוא חסכוני, בטוח לשימוש ומאפשר הכנה מהירה של מזונות רבים בו זמנית.

למה כדאי לקנות גריל גז?

ראשית חשוב להבין, כי הפעלה של גריל כזה איננה דומה כלל להפעלת המנגל הישן והטוב, עם הגחלים והעשן ובעיקר הריח הלא נעים. גריל מקצועי הוא אמנם מאסיבי יותר ולא ניתן לקחת אותו לטיול שטח, אבל בהכנת ארוחה עבור סועדים רבים יש לו יתרון בלתי מעורער:

  1. ראשית כל, כאמור, הריח: גריל עם בלון גז איננו מייצר ריח כבד של עשן כפי שמייצר מנגל, בעיקר מכיוון שניתן לשלוט בשחרור העשן על ידי סגירת מכסה הגריל חלק מהזמן.
  2. בטיחות: גריל גז ניתן לכבות בקלות ממש כמו כיריים, ואין סכנה של התלקחות.
  3. חיסכון: בלוני הגז הקטנים מספיקים לזמן רב, גם בשימוש אינטנסיבי בגריל.
  4. כמות אוכל גדולה יותר: מנגל קטן וישן אינו מאפשר צלייה של בשרים, דגים או ירקות רבים בו זמנית, ומכאן שבמקרה של גריל מודרני – ישנה עדיפות גדולה, וזמן ההכנה הכולל מתקצר משמעותית, ואין צורך ב"כמה נגלות" שונות עבור כל ארוחה.

אילו אביזרים כדאי לרכוש בנוסף לגריל עצמו?

היתרון הנוסף ברכישת גריל גז, הוא ביכולת ליהנות מפונקציות שונות שיש לו להציע. ברכישת אביזרים ייעודיים עבור הכנת מזונות שונים על הגריל, ניתן להפוך אותו למטבח שלם ממש, למשל:

  1. רשתות מיוחדות להגבהה, המאפשרות הכנת בשר בהפרדה מחומרי גלם אחרים.
  2. משטחי הכנה ייעודיים לצלייה מהירה כמו פלנצ'ות או רשתות עבור צליית דגים.
  3. הרחבות לגריל – עגלות או מגשים המאפשרים שימוש נוח יותר, במיוחד בהכנת ארוחות גדולות.

בנוסף לכל אלו ישנו מבחר ענק של אבזור עבור גרילים עם גז, כאשר מומלץ ביותר לרכוש כלים ייעודיים לניקוי הגריל ולהכנת המזון עצמו, לחווית בישול כיפית במיוחד והנאה מאוכל בטעם נהדר.