מחסן לגינה

איך לבחור מחסן לגינה?

בית עם חצר, בין אם בעיר ובין אם בקיבוץ, מושב או ישוב כפרי אחר, הוא הזדמנות אמיתית לאיכות חיים גבוהה. כדי להפיק מקסימום תועלת מהגינה חשוב להשקיע בה – ואחד המרכיבים שמניבים תועלת רבה הוא מחסן. בחירה נכונה של מחסן גינה מחייבת תשומת לב למספר דגשים חשובים.

שטח המחסן

העצה הראשונה והחשובה ביותר לגבי מחסן לגינה היא שתמיד יש צורך בשטח גדול יותר מכפי שאנחנו חושבים. גם אם בהתחלה נדמה לנו שאין יותר מדי פריטים שאמורים להיות מאוחסנים בו, עם הזמן מתווספים עוד ועוד חפצים – ומאחר שהעלות של החלפת מחסן אחרי שכבר יש בגינה יחסית גבוהה, כדאי מראש להיערך עם שטח אחסון נרחב.

עץ, מתכת או פלסטיק?

עוד סוגיה חשובה בבחירת מחסן שיוצב בגינה היא החומר שממנו הוא עשוי. האופציות הנפוצות ביותר הן פלסטיק, עץ ומתכת, וההמלצה היא להעדיף את שתי האפשרויות האחרונות – אמנם הפלסטיק זול יותר בדרך כלל, אבל העמידות שלו נמוכה ובפרט הוא עלול להינזק עקב אירועי מזג אוויר שונים (שהופכים תכופים יותר ויותר בשנים האחרונות).

הרמוניה בין המחסן לגינה

בדרך כלל הוספת מחסן לגינה מיועדת לצמצם את הבלגן בחצר ולאפשר אחסון נוח של פריטים רבים. בהתאם הפן הפרקטי הוא הדומיננטי – אבל כדי להבטיח מקסימום נחת מהמרחב החיצוני של הבית, כדאי להקדיש תשומת לב גם להיבט האסתטי. במיוחד חשובה ההרמוניה עם שאר המרכיבים בגינה – ואפשר לייצר אותה בקלות בזכות המגוון הרחב של דגמי המחסנים.

מחסן לגינה שהוא גם סטודיו

עוד אופציה מעניינת שהפכה פופולרית בשנים האחרונות היא מחסן לגינה שהוא גם סטודיו. מחסן למטרה זו חייב כמובן להתאפיין גם בטמפרטורה נעימה בתוכו, ולשם כך כדאי לבחור במחסני פנל מבודד, ובמידת הצורך להוסיף להם חלונות ועוד מרכיבים שיהפכו אותם למרחב אידיאלי לעבודה וליצירה.

בכל מקרה חשוב לדעת שאת מחסני הגינה ניתן להציב על משטחים מפולסים שונים, ובפרט ישירות על האדמה או על משטח בטון. גם משטח עץ הוא אופציה שכדאי לקחת בחשבון. מומלץ להקדיש תשומת לב לבחירת המיקום הנכון ביותר עבור המחסן, בין השאר בהתאם למאפיינים הספציפיים שלו.