עיצוב בתים קטנים- פנים וחוץ

האיכות של תכנון אדריכלי ועיצוב פנים נכונים באים לידי ביטוי דווקא שיש אתגרים שעומדים על הפרק. עיצוב בתים פרטיים קטנים מהווה את אחד הענפים של עיצוב שבו אפשר להגיע להישגים טובים דווקא בגלל מגבלות הגודל. כמובן שחשוב מאוד לבחור עבור התהליך איש מקצוע מתאים שיודע כיצד לעצב חללים קטנים בצורה הטובה ביותר.

הגישה לעיצוב בית קטן

הגישה לעיצוב בית פרטי קטן חייבת להיות נכונה. ראשית כל, חשוב מאוד לא להיבהל מהגודל שלו ולא לחשוב שמדובר על מכשול שאי אפשר לצלוח. חשוב שלא להעמיס עליו הכל משום שאחרת הוא יראה כמו  מחסן ולא כמו בית. כדאי מאוד להקפיד על איכות על פני כמות כל מנת שתמשוך את העין וגם תהיה מספיק מעוצבת כדי  להעריך אותה.

בזמן אפיון הבית, חשוב מאוד לדרג את רשימת סדר העדיפויות ממה שחשוב וחיוני לכם ועד מה שפחות חיוני. כדאי להשתמש בכמה שיותר פתרונות חכמים על פני פתרונות מסורתיים שתופסים מקום.

ניצול מקסימלי של חלל המגורים מחייב הסתגלות שלכם וחשיבה מחדש על מה שבאמת אפשר לוותר עליו, לעומת חשיבה חדשה שכדאי לנסות בנוגע לתכנון ולעיצוב של הבית.

מה צריך לדעת על עיצוב בתים קטנים?

עיצוב בתים קטנים מתחשב בעיקר בנתונים, בגודל החלל וביחס שבינו לבין מרחב המחיה של הדיירים. בין הבחירה של אלמנטים עיצוביים שלא מעוניינים לוותר עליהם לבין הדרישות של הדיירים, של הפונקציות הבסיסיות ביותר והטעם של הדיירים. הדיירים לא חייבים להתפשר כמובן על כל עיצוב וצריך לדעת להתאים את האלמנטים העיצוביים למיקום שלהם, לחלל סביבם ועוד וזאת כדי שלא ליצור גודש, להעמיס על דיירי הבית חלל מגורים לא מספיק נוח ונעים רק בשל העובדה שמנסים להשיג בחלל הקטן את הכל ועוד.

העבודה הנדרשת עבור עיצוב בתים קטנים היא חשובה ומשמעותית. בין אם מדובר על עיצוב  בית חדש ובין אם מדובר על עיצוב בית קיים, חשוב מאוד להקפיד על כל היבט לאורך תהליך העבודה. באמצעות תכנון נכון של אנשי מקצוע מתאימים ומנוסים בתחום עיצוב חללים קטנים.

טיפים לעיצוב בתים קטנים

הנה כמה טיפים לעיצוב נכון של בתים קטנים:

ראשית כל, הדבר הראשון שנהוג לעשות הוא לחבר בין החללים הציבוריים כגון: הסלון והמטבח. המהלך המדובר מעצים את כמות התאורה בבית והסרת המחיצות הפנימיות תגדיל את המרחב. את כיור האמבטיה, השירותים, המקלחון וחדר כביסה, כדאי לאחד וזאת כדי לפנות מקום נוסף למרחבים אחרים בבית.

את הכניסה לבית כדאי לעצב בצורה מזמינה, מרווחת ומוארת וניתן  לעשות זאת על ידי שימוש בגופי התאורה הנכונים שיכניסו מספיק אור לחלל קטן.

אחד הדברים שיש להקפיד עליהם כאשר מעצבים בתים קטנים הוא בחירת אמצעי האחסון. מדובר על דבר קריטי שיכול לעשות את כל ההבדל. כדי לחסוך במקום יש להשתמש במגוון פתרונות אחסון יצירתיים המשלבים פונקציות שונות ברהיט כגון: שולחנות מתקפלים, מיטות מתקפלות עם ארגז אחסון, כסאות אשר נשלפים מיחידה קבועה ועוד.

גם בחירה של צבעים נכונים תסייע לכם ליצור תחושה של מרחב גדול. כדאי לשלב בין  צבעים בהירים, אך גם צבעים נועזים במיקום הנכון במינון הנכון יכולים ליצור אשליית גודל. כדי ליצור מראה שלם ועשיר, כדאי להתייחס גם לבדים, מרקמים שונים המשלבים בחלל כדי לתת כתמי צבע בולטים ועוד.

בחירת התאורה חייבת להתבצע בצורה נכונה בבית קטן. תאורה נכונה תשמש אתכם לצורך יצירת נישות ייחודיות בבית קטן  מבלי לסגור את הלל או  להכביד עליו. יש למקם בצורה נכונה מנורות קיר, מנורות תקרה ועוד.

בסלון ובמטבח כדאי לשלב אלמנטים מודולריים שונים למען ניצול יעיל ואיכותי של החלל. ניתן למקם טלוויזיה מסתובבת על קיר נמוך ולאפשר לכמה אנשים הנמצאים במיקום שונה בבית לצפות בטלוויזיה.

אשליה אופטית בעיצוב בית קטן

כאשר מעוניינים להעניק תחושה של חלל גדול ורחב יותר, יש להשתמש באשליות אופטיות שיסייעו בהענקת התחושה המדוברת. אשליות אופטיות יכולות לבוא לידי ביטוי בשימוש נכון בגופי תאורה, שימוש במראות, סידור נכון של הריהוט בחלל ובחירת ריהוט מתאים לחלל. חשוב מאוד שלא לבחור בריהוט גדול מדי לחלל קטן וכן, לא להשתמש ביותר מדי אלמנטים דקורטיביים על מנת שלא ליצור עומס ומחנק.

 

 

לתגובה