חימום תת ריצפתי

חימום תת ריצפתי

חימום תת ריצפתי הנו שיטת חימום בתים שנעשית מתחת לאריחי הרצפה. במאמר זה נסקור 2 שיטות חימום תת ריצפתיות: הראשונה באמצעות חשמל והשנייה באמצעות מים חמים. שיטות אלה מבטיחות חימום איכותי ונגיש שיתפרס על פני הבית כולו ולא יהיה תלוי בנקודה ספציפית כמו תנור או מזגן על חום.

חימום תת ריצפתי באמצעות חשמל

בשיטה זו נפרסים מתחת לרצפה צינורות שמחוממים על ידי חשמל. בצינורות ישנם מעגלים חשמליים שיבצעו את החימום. החימום למעשה עובר מהמעגלים לצינורות ומהם למרצפות. תהליך החימום מרגע שהוא הופעל הדרגתי. בדומה למזגן או לתנור הוא לא מתרחש מיד אך כשהוא מתרחש הוא קורה בכל הבית. חימום באמצעות חשמל מבטיח, למעשה, את חימום כל מרחבי הבית. העלות של החשמל יקרה, אך מדובר באמצעי מועדף ופופולארי בהשוואה לתנורים ומזגנים על חימום.

חימום תת ריצפתי באמצעות מים

בשיטת חימום זו מוטמעים מתחת למרצפות צינורות להולכת מים חמים. המים החמים מבצעים את חימום המרצפות. בשיטה זו המים מחוממים למעשה בתוך הצינורות באמצעות גז וחשמל ומספקים חימום תת ריצפתי לכל רחבי הבית. גם שיטה זו, בדומה לחימום תת ריצפתי חשמלי, כרוכה בהוצאות רבות של משק הבית אך נחשבת שיטה עדיפה היות ששיטות חימום אחרות כמו תנורים ומזגנים גם כן עולות לא מעט משאבים המתבטאים במיוחד בגידול בחשבון החשמל. חימום תת ריצפתי באמצעות מים נחשב לאחד המערכות הפופולאריות ביותר בחימום ריצפתי ביתי.

הזמנת חימום תת ריצפתי

חשוב לפנות לחברת חימום תת ריצפתי המספקת את השירות בהתאמה ללקוח. המשמעות היא שהחברה צריכה להיות וותיקה ומנוסה, לבחון את התשתיות בבית ולהסיק מה הכי מתאים עבור כל לקוח ולקוחה שיש להם בית בבעלות. מאד חשוב שהחברה תהיה שירותית, תספק את מלוא התמיכה ללקוח על המערכת ותספק מערכת קלה לתפעול ולשליטה. אנו ממליצים להתקין מערכת חימום תת ריצפתי בבית בו יש מרצפות רבות וממעטים להשתמש בו בשטיחים. בבית כזה הריצפה נהפכת למקור קור של ממש בחורף וחימום תת ריצפתי יכול לסייע מאד בחימום ישיר של הבית. מאד חשוב לפנות לחברה עם מוניטין טוב בתחום הן מבחינת טיב המוצרים והן מבחינת שירות והתקנות.