דק

איזה דק מתאים לכם, עץ או סינטטי? – יתרונות וחסרונות

אנחנו חיים בעולם שבו ישנו מגוון רחב מאוד של דעות בכל נושא כמעט, אבל גם כך על יופיים של הדקים השונים אין ויכוח. מצד שני, גם בסוגיה זו תוכלו למצוא שני מחנות – אלה שמעדיפים את האופציה הסינטטית ואלה שלא מוכנים לוותר על עץ טבעי. לשתי האפשרויות גם יתרונות וגם חסרונות, וכדאי להיות מודע גם לאלה וגם לאלה כדי לבחור נכון את האפשרות שהכי מתאימה לכם.

דק סינטטי – יתרונות

דק סינטטי נהנה ממספר יתרונות בלתי מבוטלים ובפרט אם בוחרים באחד המוצרים המתקדמים שמוצעים בימינו. יתרון אחד הוא העמידות הגבוהה – הן לרטיבות, הן ללחות, הן לשמש ישירה והן בפני חרקים (שמן הסתם אינם מעוניינים בפולימרים).

עוד יתרון שכדאי לקחת בחשבון כשמתלבטים בין הסוגים השונים של הדקים הוא שכמעט ואין צורך בתחזוקה שוטפת כדי לשמר את האסתטיקה של האופציה הסינטטית. יתרון שלישי הוא האפשרות לבצע את ההתקנה עם ברגים סמויים, דבר שכמובן תורם לאסתטיקה, ועוד סיבה טובה לבחור בסוג דק זה הוא מבחר האפשרויות – ניתן לבחור מבין שלל דגמים, מרקמים וגוונים.

דקים מעץ טבעי – יתרונות

דקים מעץ טבעי מתאפיינים גם הם כמובן בשלל יתרונות: ראשית, אי אפשר להתעלם מהעובדה שלמראה טבעי ישנה תמיד עדיפות מסוימת על פני מראה מלאכותי, מרשים ככל שיהיה. היתרון השני הוא החיבור הטוב יותר לסביבה ולטבע בזכות המרקמים המשכנעים של העץ הטבעי – בין אם מדובר על עץ אורן, עץ איפאה, טיק בורמזי, אגוז אפריקאי, אלון או כל סוג עץ אחר.

עוד כדאי לדעת שמבחינה אקולוגית דק מעץ טבעי מציג יתרון מסוים על פני האופציה הסינטטית.

אסתטיקה

השיקול העיקרי לבחירה בין סוגי הדקים השונים הוא בסופו של דבר האסתטי – ומאחר שלכל אחד ואחת טעם משלהם, אין דרך להעניק יתרון חד-משמעי לאחת האופציות, מה גם ששתיהן בסופו של דבר מבטיחות יופי רב.

דגש עיקרי אחר בבחירה הוא לרכוש את הדק אך ורק מחברה מקצועית באמת ובעלת ניסיון רב בתחום, וכמובן שגם את ההתקנה יש לבצע בזהירות ובאחריות.