מקלחון פינתי מעוצב

העולם משתנה, ובקצב מהיר במיוחד. אין כמעט תחום בחיים שלא מתרחשות בו תמורות משמעותיות, וגם עיצוב הפנים של הבתים שלנו לא דומה למה שאפיין אותו בעבר. בחדרי הרחצה השינוי הבולט ביותר לעין הוא המעבר מאמבטיה למקלחון. אנחנו חיים בעידן שבו זמן הוא משאב יקר ערך, ורובנו כבר לא מפנים שעה ארוכה לאמבטיה – אלא מעדיפים להתקלח בזריזות וביעילות, כשבנוסף בדרך זו אנחנו גם חוסכים מים יקרים. מבין כל האפשרויות של המקלחונים הדגמים הפינתיים, ובפרט אלה המסוגננים, הם אלה המומלצים ביותר – וכדאי להבין למה ואיך לבחור נכון מקלחון.

היתרונות המשמעותיים של מקלחון פינתי מעוצב

המקלחונים הפינתיים הם האופציה הפופולרית ביותר. היתרון העיקרי שלהם הוא הפרקטיות: מאחר שהם מוצבים בפינת חדר הרחצה, הם משאירים מקסימום מקום פנוי. מחירי הנדל"ן הגבוהים מאוד בארץ גורמים לכך שעלות כל מטר רבוע גבוהה מאוד, ולכן החיסכון במקום כל כך משמעותי.

יתרון שני, שמאפיין גם סוגים אחרים של מקלחונים, הוא האסתטיות המרשימה. כשבוחרים במקלחון הפינתי, הנוכחות שלו צנועה יחסית כך שהוא לא מושך יותר מדי תשומת לב – אלא משתלב באופן מדויק בחלל, ובפרט אם בוחרים דגם מעוצב בהתאם למאפייני החדר.

מעוגל, מלבני או קטום?

הבחירה הראשונה שתצטרכו לקבל אם החלטתם להתקין מקלחון פינתי היא הצורה המדויקת שלו: מלבני, מעוגל או קטום.

מקלחונים מלבניים הם האופציה הבסיסית ביותר. דגמים אלה כוללים שתי דלתות, כששתי הדפנות הנוספות הן כמובן הקירות. הדגמים המעוגלים יוצרים מראה מעניין יותר, בזכות הקווים המעגליים והקימורים של המקלחון, שכולל דלת אחת בלבד (מעוגלת כמובן). מקלחון מעוגל עשוי לתפוס מעט יותר מקום בחלל בהשוואה למקלחונים ה"רגילים", אם כי תכנון נכון מאפשר להתקין אותם בלי לגרום לצפיפות יתר.

מקלחונים קטומים מתאימים לחדרי רחצה בעלי ממדים צנועים יחסית – למשל בדירות קטנות או ביחידת הורים. מקלחון קטום כולל 3 דלתות וכך מושג החיסכון במקום.

איך להפוך מקלחון פינתי למעוצב?

הדרך הטובה והמקובלת ביותר ליצור מקלחון פינתי מעוצב, כזה שישדרג את המראה של חדר הרחצה, היא באמצעות בחירת זכוכית מתאימה לדלת/ות.

אופציה אחת היא זכוכית מחוספסת שיש בה חלקים שקופים וחלקים אטומים. המשחק בין שני החלקים מייצר עניין והופך את המקלחון לייחודי. אופציה שנייה היא זכוכית חלבית בעלת גוון לבן, ועוד כדאי לדעת שכיום ניתן להדפיס על זכוכית באיכות גבוהה מאוד ובעלות סבירה – וכך להפוך את הדלת של המקלחון ליצירת אמנות של ממש.

בכל מקרה חשוב לוודא שהזכוכית לא "רק" יפה אלא גם בטיחותית. מקלחוני זכוכית תקניים מיוצרים מזכוכית מחוסמת (כזו שחוממה בטמפרטורה גבוהה מאוד ואז עברה מיד תהליך קירור מהיר) או זכוכית רבודה (שתי שכבות זכוכית שמודבקות לשכבה נוספת מחומר פלסטי, כך שגם במקרה של חבטה עוצמתית הדלת לא נשברת אלא רק נסדקת).