כל מה שצריך לדעת על דקים סינטטיים

המילה האחרונה בעיצוב גינות היא הדקים הסינטיים. בהתקנת דק סינטטי לגינה, אתם מעניקים לחצר שלכם מראה יוקרתי ואסטטי, עם מינימום תחזוקה. בבחירת דק סינטטי של טרקס הינכם יכולים להיות בטוחים שאינכם מתפשרים על איכות. רוצים לדעת מדוע? המשיכו לקרוא. 

 

דק סינטטי של טרקס, מינימום השקעה ומקסימום תוצאה

בהשוואה לדקים מעץ טיבעי כמו: דק איפאה, דק אורן או דק טיק בורמזי, יש לדקים הסינטטים יתרונות רבים. שני הייתרונות הבולטים ביותר הם: אורך חיי המוצר והתחזוקה. דקים מעץ טיבעי זקוקים לתחזוקה שוטפת שבלעדיה המצב שלהם מתדרדר במהירות רבה. דק איפאה יחזיק מעמד כמה שנים גם ללא תחזוקה, אך מי שמזלזל בצורך של התחזוקה וחידוש דק איפאה אחת לשנה, יקבל מראה מוזנח שישפיע על כל הגינה וזה באמת חבל. לעומת זאת, דק סינטטי של טרקס דומה מאוד לדק עץ טיבעי, והוא אינו זקוק לתחזוקה כלל. גם לאחר שנים רבות הוא יראה חדש כאילו שרק התקינו אותו אתמול. הדקים של טרקס נהנים מ 25 שנות אחריות, ולכן אפשר להגיד באופן בטוח שהם יחזיקו מעמד יותר זמן מכל דק אחר. 

 

ממה עשוי דק סינטטי?

דק סינטטי של טרקס הוא מסוג "קומפוזיט", שהמשמעות שלו הוא שהוא עשוי מפולימר של עץ ופלסטיק. מקור חומרי הגלם של דק הקומפוזיט של טרקס הוא משקיות סופר משומשות, מנסורת ומפסולת עץ של נגריות. לאחר תהליך של גריסה והדבקה של חומרי הגלם, מתקבל הפולימר שהוא חומר חזק במיוחד שמהווה את הליבה של קורות הדק. מעל לפולימר יש ציפוי של חומר סודי שפותח במיוחד על ידי חברת טרקס. בעצם, אפשר להגיד שחברת טרקס היא החברה ה"ירוקה" ביותר בתחום הדקים הסינטטיים, כי מעל 94% מחומרי הגלם של הדק הם חומרים ממוחזרים.

 

התקנת דק סינטטי- עשה זאת בעצמך

ההתקנה של דק סינטטי של טרקס דומה מאוד להתקנת דק עץ רגיל, ואם יש לכם ידיים טובות אתם בהחלט יכולים לעשות זאת בעצמיכם. החלק המסובך ביותר הוא הכנת התשתית, שהיא חייבת להיות יציבה ומפולסת. אם החלק הזה נראה לכן מסובך מידי אפשר לבקש מאיש מקצוע לעזור לכם לבנות את התשתיות. לאחר מכן ההתקנה של הדק עצמו פשוטה ביותר. 

יש שני דרכים להתקין את הדק, וכדאי לבחור באיזה דרך תתקינו לפני רכישה קורות הדק:

הרכבת דק טרקס קלאסית תעשה בצורה הרגילה, כמו התקנת דק איפאה. אפשר להשתמש בכל הכלים הרגילים, ובברגים הרגילים, ממש כמו דק עץ. 

לעומת זאת לקוחות רבים מעדיפים התקנת דק סינטטי של טרקס עם לוחות מחורצים, המעניקה מראה של דק ללא ברגים. את הדקים המחורצים מחברים בעזרת מחברים יעודיים להתקנה נסתרת. זוהי גם התקנה פשוטה ומהירה שכל אחד יכול לעשות. אין צורך בכלי עבודה מיוחדים.

דק סינטטי של טרקס – השקעה קטנה לטווח הרחוק שחוסכת המון, כשלוקחים בחשבון את מחיר התחזוקה יחד עם שעות העבודה הרבות שחייבים להשקיע כדי שדק עץ טיבעי ישמור על המראה שלו, קל מאוד לראות כיצד התקנת דק סינטטי היא השקעה חכמה לטווח הרחוק שתחסוך לכם כסף. אך ההשקעה לא רק תעזור לכיס הפרטי שלכם, אלא תעזור לכולנו לשמור על הסביבה שלנו. בבחירת דק סינטטי של TREX אתם בעצם בוחרים שלא לכרות עצים, ובמקום זה להשתמש בחומרים ממוחזרים. התקשרו עוד היום לטלפון מספר: 073-374-5500 או בקרו באתר בכתובת: https://trex.co.il/.