תכנון אדריכלי לבית פרטי

תכנון של הבית הפרטי שלך יתבצע לרוב על ידי אדריכל. הרקע של האדריכל מאפשר לו להסתכל על החלק העיצובי של התכנון לצד התייחסות לצד ההנדסי שלו. מבחינתך, תכנון אדריכלי לבית פרטי חשוב מאין כמותו. ככל הנראה אין לך תכנון לבנות יותר מבית אחד בעתיד הקרוב ולכן התהליך שתעבור ישפיע עלייך בשנים הקרובות.

התכנון האדריכלי ישפיע על חייך

התכנון האדריכלי של הבית ישפיע על אורח חייך בשנים הקרובות. הוא ישפיע על הנוחות בבית, ישפיע על הסדר ועל התחושה האישית שלך. בנוסף לכך, התכנון יקבע את עלות הבית ומכאן שההשפעה היא גם כלכלית. אדריכלית אשר מכירה היטב את התחום וכבר ביצעה פרויקטים שונים תוכל להעריך את העלויות ולעזור לך לעמוד בתקציב שיוגדר על ידך.

תכנון אדריכלי לבית פרטי שמביא בחשבון את העיצוב

בית הוא הרבה יותר מקופסה שגרים בה. הוא אמור לתת לך את התחושה המוגנת, את המקום שכיף לחזור אליו. לכן, הוא צריך "לדבר" בסגנון שלך. עבודה מול אדריכלית שהיא גם מעצבת בתים תהיה נכונה יותר מאשר רק אדריכלית כיוון שהיא תוכל להביא איתה את הטאצ' שיהפוך את הבית שלך למושלם.

תכנון אדריכלי לצד תכנון עיצובי

ישנם אנשים אשר מבצעים שני תהליכים בבניית הבית או השיפוץ שלו. הם מתחילים לעשות תכנון אדריכלי לבית פרטי ולאחר מכן פונים למעצבת אשר תבצע על התכנון שינויים או התאמות. במקום לפעול פעמיים ועם שני אנשי מקצוע שונים, קל ונכון יותר לפעול עם אדריכלית שהיא גם מעצבת. במקרה זה, אשת המקצוע תנסה להבין מה חשוב לך ולהתאים את הבית לדרישותייך והדבר יבוא לידי ביטוי בכל פרט:

  • תאורה – התכנון האדריכלי של הבית צריך לכלול חשיבה מעמיקה על תאורה, פנימית ותאורה שתגיע מחוץ לבית ולנצל את האור הטבעי בצורה מיטבית.
  • אחסון – חלק חשוב בתכנון הבית יהיה יצירת שטחי אחסון. כאשר יש מקום לשים דברים הבית מסודר ונעים לחיות ולשהות בו. הדבר צריך לבוא לידי ביטוי הן בחדרים הפרטיים והן בשטחים המשותפים לכל בני הבית.
  • נוחות – נוות זה עניין אישי ויש לתכנן את הבית כך שהוא יתאים למשפחה שעומדת לחיות בו, לאופי הפעילות שלה ולדאוג שיהיה לה נוח בכל חלל.
  • חללים משותפים – מצד אחד תכנון אדריכלי לבית פרטי מתייחס לחדרים הפרטיים ומצד שני חשוב לשים לב לחללים המשותפים, להבין מהי הפעילות שתהיה בהם ולעצב אותם כך שישמשו את המשפחה כאן ועכשיו וכך גם בעתיד.