יציקת בטון

יציקת בטון – מתי צריך אותה ובשביל מה?

לא תאמינו עד כמה יציקות בטון נפוצות! רוצים לדעת מתי משתמשים בהן ולאילו מטרות? התשובות בהמשך!

מהי יציקת בטון?

יציקת בטון היא הדרך הישנה והטובה ביותר ליצור מבנים חדשים מכל הסוגים. בעבר היה נהוג להשתמש ביציקות הבטון לכל המבנים ובעיקר כאשר הבנייה נעשתה באמצעות בלוקים. אמנם כיום יש פחות שימוש בבלוקים ובהתאמה גם פחות שימוש בבטון, אבל גם כיום יש לבטון ביקוש גבוה ועל כך נרחיב בהמשך. היציקה נעשית באמצעות תבניות ושלדים ייעודיים של המבנה במטרה ליצור את הגודל והמבנה המושלמים.

השימוש כיום

כאמור, כיום נעשה פחות שימוש ביציקות בטון מאשר בעבר וזאת, משום שאופן הבנייה השתנה וכיום נהוג להשתמש פחות בבלוקים ולבנות בשיטת הבנייה הירוקה. יחד עם זאת, גם כיום עולה הצורך בשימוש בבטון בעיקר כאשר בונים את היסודות של המבנה, מרתפים או ממ"דים. היות שבכל מבנה מגורים צריך להיות ממ"ד או מקלט ולמעשה, גם במקומות ציבוריים גדולים, השימוש בבטון קיים גם כיום בכל מבנה חדש או מתחדש.

למה דווקא בטון?

אם אתם תוהים איך קרה, שהבטון נשאר לאורך השנים התשובה היא איכות החומר. הבטון הוא אחד החומרים החזקים והאמינים ביותר בתחום הבנייה והיות שכולנו רוצים לשהות במבנים חזקים ועמידים, הבטון ממשיך לשרת אותנו וכפי שזה נראה כרגע, הוא גם ימשיך לעשות זאת עוד שנים רבות. למעשה, יציקת בטון איכותית במבנה מבטיחה את עמידותו לאורך שנים ארוכות וגם בתנאים קשים.

דברים שחשוב לדעת

ישנם שני דברים שמאוד חשוב לדעת לפני השימוש ביציקות בטון. הדבר הראשון הוא שההמלצה היא להיעזר באנשי מקצוע מומחים בתחום יציקות הבטון כדי להבטיח עבודה איכותית ומשביעת רצון. הדבר השני הוא, שחשוב לתכנן את הביצוע מראש ולהתאים אותו לעונות השנה. הכוונה היא לכך, שאם אתם צריכים יציקת בטון והיות שהבטון הוא בלילה שצריכה להתייבש ובחורף לוקח לה יותר זמן בגלל הטמפרטורות ובגלל הגשמים, מומלץ לבצע זאת בעונת הקיץ או לכל הפחות באביב וכך לקצר את התהליך באופן משמעותי.