חשמל חכם

חשמל חכם לנוחות בני הבית

הקדמה והטכנולוגיה מניעים את הנוחות בשהות בבית ומחוצה לו כמה צעדים קדימה. אחת המערכות המוצלחות והיעילות הפועלת בשנים האחרונות בבתים רבים היא מערכת חשמל חכם.

חשמל חכם

מערכת חשמל חכם מאפשרת שליטה על כל המכשור החשמלי הספציפי הקיים בכל בית. כבר אין צורך לקום מהכורסא כדי לבצע תפעול של מכשיר זה או אחר.

לשיטת הפעלה זו יש כמה מטרות:

  • הפעלה מחושבת של המכשור החשמלי תוך יצירת חיסכון אנרגטי. לאורך זמן זה יוצר חיסכון משמעותי בעלויות של צריכת החשמל הביתית.
  • שליטה על הפעלה, סגירה וכוונון של המכשור הן מתוך הבית והן מחוצה לו לנוחות מרבית של בני הבית.

המערכת המתוחכמת חשמל חכם, מיישמת פעולות החוסכות באנרגיה ובצריכת חשמל כמו לדוגמה מזגן שמגיע לטמפרטורה מסוימת עוצר בה, מרגע זה הוא אינו צורך חשמל אך שומר על הטמפרטורה הרצויה.

שליטה באמצעות מערכת חשמל חכם מתוך הבית

אפליקציה נוחה לתפעול מאפשרת שליטה על מועד הפעלת כל מכשיר חשמלי, לדוגמה פתיחת התריסים בכל בוקר בשעה 7 , הפעלת דוד החשמל בכל יום בשעה 18.00 אחה"צ למשך שעה אחת סגירת כל נורות המאור בבית כשהולכיכם לישון  וכו'.

שליטה באמצעות מערכת חשמל חכם מחוץ לבית

באמצעות האפליקציה אפשר לתת הוראות תפעול למערכת חשמל חכם גם כשנמצאים מחוץ לבית. לדוגמה, אדם שיודע שיגיע הביתה תוך שעה, נותן הוראה החל משעה 16.00 להפעיל חימום ביתי בטמפרטורה מסוימת ולהפעיל את הדוד החשמלי למשך שעה. כשהוא נכנס הביתה, הבית חמים ונעים ובאמבטיה ממתינים לו כבר מים חמים. התכנון מראש יוצר נוחות רבה לכל בני הבית.

תכנון מערכת בית חכם

מי שבונה בית חדש או רוכש דירה, מתכנן מראש מערכת בית חכם . כדי ליהנות ממערכת זו יש לתכנן ולהכין מראש לוחות חשמל שיכילו את כל חוטי החשמל הרלוונטיים הייעודיים לכל אחד ממכשירי החשמל .

כשמדובר בכניסה לבית קיים שלא הייתה בו מערכת בית חכם, יוצרים שילוב בין המערכת הקודמת למערכת החדשה באמצעות מערכת שליטה שתחבר את המכשור הרצוי למערכת החכמה. פעולות אלו נעשות בעזרת חיבור ממוחשב ל – IP או באמצעות יחידות נפרדות של מיזוג אויר – VRF.