וילון אקוסטי

כל מה שחשוב לדעת על וילון אקוסטי

כמעט כל פריט בעולם שלנו הופך למשוכלל יותר ויותר בזכות חומרים מתקדמים, ידע חדש ומנעד רחב יותר של אפשרויות באופן כללי. וילונות אקוסטיים הם דוגמה מצוינת לכך – כולנו זקוקים לשקט בחללים מסוימים (ובפרט בעולם שהופך רועש יותר ויותר כל הזמן), וילון הוא ממילא תוספת מבורכת לכל מרחב, ואם הווילון תורם גם להפחתת מספר הדציבלים שנכנסים אל אותו חלל, מדובר כמובן בפריט יקר ערך.

איפה כדאי להשתמש בווילונות אקוסטיים?

וילון אקוסטי הוא הפריט הנכון בכל מקום שבו חשובה לנו אווירה חרישית ומינימום רעש. כך למשל בסטודיו למחול מדובר בפתרון מוצלח מאוד לבידוד מיטבי מהסביבה שמאפשר ריכוז בריקוד, בחדרי קולנוע ביתיים וילונות אקוסטיים מבטיחים חוויית צפייה אופטימלית, בחנויות יוקרה השקט הוא חלק בלתי נפרד מהאווירה הרצויה ועוד דוגמה למקום שיכול להיתרם מאוד מסוג זה של וילונות הוא חדרי כושר שאמנם בו עצמו מתקיימת פעילות שמייצרת רעש, אולם ישנו רצון לחסום כניסת רעש מבחוץ.

עוד כדאי לזכור שהמרחבים האורבניים שבהם גרים רוב בני האדם הופכים צפופים יותר ויותר ועל כן גם רועשים יותר ויותר, ולמי שאוהב את הבית שלו שקט יחסית, או ליתר דיוק רוצה שליטה טובה יותר על מידת הרעש בבית, מומלץ לנצל את האופציה של וילון אקוסטי.

ממה מורכב וילון אקוסטי?

וילונות אקוסטיים בנויים מבדים אקוסטיים ייחודיים – כלומר בד שסופג רעשים ומונע תהודה (אם כי כדאי להדגיש כי לא מדובר בבידוד אקוסטי מלא אלא בהפחתה משמעותית של כמות הרעש). ניתן לבחור בין וילונות עם שכבה אחת לבין וילונות עם שתי שכבות – השכבה הנוספת מאפשרת לנו להפחית עוד יותר את כמות הרעש במידת הצורך, כשאפשר כמובן לפתוח ולסגור כל אחת מהשכבות.

עוד חשוב לדעת שישנן אפשרויות רבות גם בהיבט האסתטי, כך שתוכלו למצוא וילון אקוסטי שמתאים לחלל שבו הוא יוצב גם מבחינה ויזואלית. התוצאה: מקסימום נחת לאוזן בזכות השקט ומקסימום נחת לעין הודות להרמוניה בין כל הפריטים במרחב.

על-מנת להפיק את מלוא התועלת מהאפשרות של וילונות מבודדים מרעש, חשוב מאוד לרכוש אותם בחנות איכותית ומקצועית.