הצללה לגינה

הצללה לגינה

אי אפשר לשבת בחצר הבית או בגינה הפרטית ללא פתרון של הצללה לגינה. השמש הישראלית הקופחת מבריחה את הישראלים לתוך הבית או לים… אם רוצים לנצל את היתרון של ישיבה בחצר הפרטית, חייבים לדאוג שתהיה הצללה, ויש כל מיני סוגים, חומרי גלם ודגמים שמהם בוודאי כל אחד יוכל למצוא את הסוכך או את הפרגולה המתאימה עבורו. אפשר לעצב כל דבר שתרצו מחומרי גלם כמו עץ גושני, עץ איפאה או עץ אדום. פרגולה מעץ למשל חייבת לעמוד בפגעי מזג האוויר כדי לשרוד את הקיץ ואת החורף, ולכן צריך לתכנן נכון גם את הדגם של הפרגולה שיעניק את מלוא ההצללה במקום וגם את החומר ממנו היא תהיה עשויה.

הצללה לגינה: רשתות צל, סוככים ופרגולות

יש כל מיני סוגים של הצללה לגינה והם כוללים רשתות צל, סוככים ופרגולות. באשר לסוככים ישנם כמה דגמים ולהלן הפירוט שלהם:

  • סוכך זרועות – זהו סוכך שנתמך בעזרת זרועות יציבות אך גמישות שמתקפלות בקלות. כך ניתן לבחור לקפל או לפתוח אותן בקלות רבה, כדי לבחור אם אתם רוצים לשבת בצל או בשמש. אפשר להוסיף לזרועות חיישן או גגון שמזהה גשמים ורוחות, והסוכך נסגר אוטומטית. רעיון חכם ביותר ששומר גם עליכם וגם על הסוכך. אלה הם הסוככים הכי מבוקשים היום וזוהי הצללה לגינה פופולרית מאוד.
  • סוכך קבוע- זהו סוכך שעשוי לרוב משילוב של אלומיניום ובד שמשונית או דארלון. הוא ידוע בעמידות שלו מול גשמים ואפשר למצוא אותו במגוון של גדלים ועיצובים שונים. ניתן להתקין אותו בכניסה לבית, במרפסת, בגינה ועוד.
  • סוכך מרקיזה – זהו סוכך גדול וקלאסי שנפתח ונסגר באמצעות חבל. הוא יכול להיות גדול או קטן, בהתאם לדרישות. הוא מותקן בחצרות של הרבה בתים וגם מעל מרפסות ומאוד מבוקש בבת עסק. הוא מספק הצללה מעולה.
  • סוכך מסילה – זהו סוכך מהסוג הכי חדש וטרנדי. יש לו עיצוב קלאסי והוא מתאים לבתים מעוצבים. הוא מתאים לכל מיני תנאי מזג אוויר ומאפשר הצללה צידית או חזיתית. הוא אטום לגמרי והבד עצמו נפתח או נסגר באמצעות מסילה אליה מתקפל כל הבד. זהו סוכך מאוד נוח לתפעול וקל להתקנה.